Pravidlá

správania sa žiakov

v jednotlivých triedach nájdete TU.

Okienko do minulosti

O tradíciách na GEMERI

sa môžete dozvedieť  TU.

Tvorivé okienko

Niektoré diela, ktoré spracoval

Mgr. Július Húšťava

bývalý učiteľ na našej škole:

Z dejín Tornale

Kazašské rozprávky

Skutočné životné príbehy

OZNAM

Problém, ktorý môže ohroziť nielen naše okolie, ale aj nás.

VYPAĽOVANIE TRÁVY – TO NIKDY NEROB!

informačný plagát nájdete TU.

Oznamy

Výzva na predloženie cenovej  ponuky zákazky - potraviny pre ŠJ.

Predpokladaný druh a množstvo tovaru sú uvedené v prílohe č. 1.

Termín uplynie: dňa 20.08.2018 o 11.00 hod. Viac informácií nájdete TU

TLAČIVÁ

na stiahnutie nájdete TU.

Aktuálne úspechy našich žiakov

Výsledky v šk. roku 2017/2018  nájdete TU. Aktuálne výsledky:

Okresné kolo - Hliadka mladých záchranárov

2. miesto   družstvo starších žiakov

2. miesto   družstvo mladších žiakov

Blahoželáme !

Výsledky umiestnenia a zapojenia našich žiakov v školskom roku 2016/2017  v rámci okresu Revúca na okresných a krajských súťažiach. Naša škola bola najúspešnejšia. Vyhodnotenie nájdete TU.

ZBER surovín na recykláciu

Zber PAPIERA už bol ukončený.

OZNAM pre deviatakov

Informácie o dňoch otvorených dverí na rôznych stredných školách nájdete TU.

OZNAM

Pokyny pre stravníkov školskej jedálne nájdete na zápisnom lístku alebo TU.

Vyhlasovanie z obedov je možné aj prostredníctvom e-mailu jedalen.zstornala@gmail.com

Ak si stravu platíte cez internet banking, tak v platbe do správy adresáta je nutné uviesť meno žiaka.

Percentá pre školu

Podporte aj našu školu

pri každom nákupe v partnerských e-shopoch.

Na stránke www.percentapreskolu.sk si  vyberte školu, ktorú chcete podporiť a pokračujte v nákupe priamo na stránke partnerského e-shopu.

Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner.

Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Sponzori našej školy

Vysokorýchlostné pripojenie k internetu sponzoruje:

Sponzor internetu

Ďakujeme všetkým sponzorom našej školy.

Ich zoznam nájdete TU.

Narodeniny a meniny

Dnes (Streda 15.8.2018)
Annamária Rusóová (IV.B)
Mgr. Elena Ferenczová
Marcela Slováková
Zajtra (Štvrtok 16.8.2018)
Leonard Karol Čičo (VI.A)
Angelika Makšiová

Streda 15. 8. 2018

NOVINKY

• Deväť rokov je v živote človeka iba jeho zlomok. Je to pomerne krátky úsek, ale aj napriek tomu je pre život človeka veľmi významný. Prežili na našej škole úžasných deväť rokov, ktoré sa nepochybne navždy vpíšu do ich pamäte, pretože za krátky čas získali nielen mnoho vedomostí, ktoré budú ďalej využívať, ale naučili sa tvoriť aj vzťahy, priateľstvá, dokážu si pomáhať, rešpektovať sa a mať sa radi. A tak sme 28.júna spoločne so žiakmi IX.A a IX.B prežili ich posledný deň na našej škole. Rozlúčili sme sa s nimi a prajeme im do ďalšieho štúdia na stredných školách i do ďalšieho života len to najlepšie.

• Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 3.B na Donovaly. Tento týždeň boli aj na výlete vláčikom vo Fiľakove spolu s triedou 3.A.

• Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 2.A.

• Trieda 1.B využila dnešné lúče slnka a prevetrala svoje bicykle. Vidieť, že sa zodpovedne pripravujú na prázdniny. Poobede v ŠKD si zas s pani vychovávateľkou Ľudmilou Derdákovou vychutnali zmrzlinu.

• Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu tried 5.A a 5.B. Žiakom sa otvorila brána do sveta dospelých a sami sa ocitli na mieste rôznych povolaní. Mali možnosť nazrieť do zákulisia profesií, odskúšať si viaceré konkrétne povolania a prakticky sa oboznámiť s rôznymi profesiami. Prostredníctvom hry sa dostali napríklad do rolí kuchárov, predavačov v drogérii, zdravotného personálu, ktorí sa starajú o chorých ľudí. Nechýbali ani remeslá ako pokrývač striech či murár. Pracovníci logistiky sa mohli zaoberať tým, ako funguje zasielanie listov a balíčkov, od ich podania až po doručovanie. Energetici zasa mohli sledovať ako fungujú rozvody elektrickej energie. Triedne učiteľky Mgr. Drahomíra Danišová a Mgr. Enikő Polgáriová veria, že výstava podporila u detí záujem o ich budúce uplatnenie v perspektívnych profesiách.

• Do galérie Exkurzie ŠKD boli pridané fotografie z exkurzie v Slovenksom krase. Na exkurzii boli triedy 3.A a 3.B.

• Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 7.A.

• Moderná gymnastika je jedným z krásnych, estetických a umelecky náročných športov. Zaraďujeme ju medzi športy koordinačno-estetické. Kombinuje prvky baletu, gymnastiky, divadelného tanca a akrobacie a to s náčiním, tak bez neho. Náčiním sa rozumie stuha, obruč, lopta, kužele, švihadlo. Výkon obsahuje vysoký počet pohybových štruktúr, väčšinou necyklických, náročných na nervovo-svalovú koordináciu, ktoré majú rozdielny charakter a sú vykonávané v maximálnom rozsahu. Pohyb je vykonávaný v súlade s hudbou a kontaktu s náčiním. Moderná gymnastika sa stala olympijským športom v roku 1984. Dievčatá našej školy - CELINA BENICKA, MICHAELA CABANOVÁ, SEJLA ÍRISZ KÓŠIKOVÁ, JANA PALKOVÁ, MARTINA KIŇOVÁ, RÉKA JANKÓOVÁ, BIANKA ŠÁLEKOVÁ a LAURA KOVÁČIKOVÁ pod vedením Mgr. Marianny Čekanovej reprezentovali našu školu na oslavách obce Lenka. Gymnastickými zostavami bez náčinia a s náčiním - stuhami, obručami a loptou predviedli svoje majstrovstvo a obohatili tak program tejto udalosti.

• Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 9.A.

• Základná škola P. J. Šafárika, Ul. Škultétyho 11 v Tornali
    Škultétyho 11, 982 01 Tornaľa