Pravidlá

správania sa žiakov

v jednotlivých triedach nájdete TU.

Okienko do minulosti

O tradíciách na GEMERI

sa môžete dozvedieť  TU.

Tvorivé okienko

Niektoré diela, ktoré spracoval  

Mgr. Július Húšťava

bývalý učiteľ na našej škole:

Z dejín Tornale

Kazašské rozprávky

Skutočné životné príbehy

OZNAM

Problém, ktorý môže ohroziť nielen naše okolie, ale aj nás. 

VYPAĽOVANIE TRÁVY – TO NIKDY NEROB!

informačný plagát nájdete TU.

Aktuálne úspechy žiakov

                     

Výsledky v šk. roku 2018/2019  nájdete TU.

OZNAM pre deviatakov

Informácie o dňoch otvorených dverí na rôznych stredných školách nájdete TU.

Sponzori našej školy

Ďakujeme všetkým sponzorom osláv 60. výročia našej školy.

Ich zoznam nájdete TU.

Vysokorýchlostné pripojenie k internetu sponzoruje:

Sponzor internetu

Ďakujeme všetkým sponzorom našej školy.

Ich zoznam nájdete TU

ZBER surovín na recykláciu

Zber PAPIERA 

KTO zbiera? 

pán školník/upratovačky

KEDY?     pred alebo po vyučovaní

DOKEDY?  17. máj 2019

 

TLAČIVÁ

na stiahnutie nájdete TU.

OZNAM

Aktuálne pokyny pre stravníkov školskej jedálne nájdete na zápisnom lístku alebo TU.

 

Vyhlasovanie z obedov je možné aj prostredníctvom e-mailu jedalen.zstornala@gmail.com

Ak si stravu platíte cez internet banking, tak v platbe do správy adresáta je nutné uviesť meno žiaka.

Percentá pre školu

Podporte aj našu školu

pri každom nákupe v partnerských e-shopoch.

Na stránke www.percentapreskolu.sk si  vyberte školu, ktorú chcete podporiť a pokračujte v nákupe priamo na stránke partnerského e-shopu.

              

Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner.

Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Narodeniny a meniny

Dnes (Štvrtok 24.1.2019)
Zoltán Földi (VIII.A)
Zoltán Magyar (VI.A)
Zajtra (Piatok 25.1.2019)
Michal Ferko (III.A)
Pozajtra (Sobota 26.1.2019)
Sofia Dolinská (III.B)
Tamara Kékešiová (VI.A)
Tamara Szabóová (II.A)

Štvrtok 24. 1. 2019

Štvrtok 24. 1. 2019
Počet návštev: 4197751

NOVINKY

 • Záver kalendárneho roka a oslavu najkrajších sviatkov v roku ôsmaci spoločne oslávili v popoludňajších hodinách vo svojich triedach. Vianočná výzdoba, vianočná hudba, chutné dobrôtky, výborná pizza a hlavne radosť z obdarovania a prijatia malých darčekov svojich spolužiakov navzájom boli ozdobou tohto stretnutia. Príjemné rozhovory, zábavné hry, tanec a hlavne radosť, vzájomná úcta a spolupráca nás odprevadili v tento deň zo školy domov.

 • V decembri 2018 prebehla na našej ZŠ zábavná súťaž v predmete slovenský jazyk a literatúra: YPSILON- Slovina je hra. Do súťaže sa zapojili žiaci prvého aj druhého stupňa. Zmyslom súťaže bolo ukázať žiakom, že aj slovenčina dokáže byť zaujímavá a zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov, propagovať, popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet. Úlohou súťaže bolo zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často spájajú s výučbou slovenského jazyka a ukázať im, že slovina je hra.

 • Pri príležitosti blížiacich sa vianočných sviatkov vyzdobili žiaci v ŠKD stromček pri škole maškrtami pre vtáčiky. Tretiaci pod vedením pani vychovávateľky Katonovej navliekali oriešky, mrkvu, pukance, a tak pripravili ozdoby. Prváci usušili ovocie spolu s pani vychovávateľkami Horváthovou a Csóriovou . Spoločne ich potom zavesili na stromček pri škole pre vtáčiky.

 • Dňa 17. decembra 2018 sa na našej škole uskutočnilo príjemné športové popoludnie venované obľúbenej kolektívnej športovej hre – basketbalu. Vianočný basketbalový turnaj dievčat 6. – 9. ročníka pod vedením Mgr. Marianny Čekanovej sa niesol v znamení spolupráce, dodržiavania pravidiel, vzájomnej úcty, priateľstva a radosti. Basketbalové majstrovstvo a všetko, čo s tým súvisí kladne rozvíja osobnosť hráčok a priaznivcom tohto športu ponúka príjemný zážitok.

 • Zima nadchla tohto roku všetky deti a atmosféru zimných radovánok v ŠKD nám prinášajú aj tieto fotografie.

 • Zaspomínajme si na skvelé výkony žiakov v programe Vianoce v škole, ktorým nám spríjemnili minulý týždeň.

 • 14.decembra navštívili aj žiakov našej školy koledníci zo ZUŠ. Zahrali, zaspievali a pripomenuli nám ako sa kedysi ľudia pripravovali na príchod VIANOC.

 • Súťaže na škole pokračujú a v plnom prúde sú aj súťaže z matematiky. V decembri prebehlo školské kolo Pytagoriády, kde si žiaci 3. - 8. ročníka preverili svoje vedomosti. Všetkým žiakom, ktorí postupujú do okresného kola BLAHOŽELÁME.

 • Akcie ŠKD v decembri pokračovali aj tvorivými dielňami. 3.oddelenie pod vedením pani vychovávateľky Eriky Gyökérovej vytvorilo prekrásne ozdoby do svojej triedy a aj na chodbu.

 • Žiacky parlament každoročne pomáha pri organizácii rôznych športových aktivít mimo vyučovania. V decembri sa väčšinou organizujú basketbalové turnaje a nebolo to inak ani tento rok. Za turnaj chlapcov boli zodpovední ôsmaci zo žiackeho parlamentu: Bianka Bussányiová a Zsolt Antal (8.A). Bianka merala čas a pomáhala aj pri zapisovaní výsledkov. Dôležitú úlohu mal aj Zsolt, ktorý pripravil návrhy plagátov a diplomov. Na turnaji mal aj úlohu fotografa. Vo vzájomných zápasoch, ktoré boli veľmi napínavé nakoniec najviac bodov získali chlapci z 8.A – s názvom The BEASTS. Druhé miesto získalo družstvo mix 9.AB – s názvom POWER a tretie družstvo 9.A triedy – s názvom BASKETBALL. Veľkú pochvalu si zaslúži aj družstvo 8.B a šiestaci (s názvom WOLF KINGS), ktorí nevedeli zostaviť dva tímy ale rozdelili sa do dvoch menších a zahrali si proti sebe dva zápasy. Všetci boli odmenení okrem dobrého pocitu aj diplomom. Všetkým zúčastneným tímom srdečne blahoželáme, pretože na ich hru bola radosť pozerať sa. Ocenili to aj ich spolužiaci, ktorí ich prišli podporiť. Na tejto akcii však nešlo vôbec o víťaza, ale o to, aby sme sa stretli a zahrali si basketbal. Celé podujatie sa nieslo v príjemnom predvianočnom duchu. Aj diváci, ktorí prišli spolužiakov povzbudiť boli disciplinovaní. Preto všetkým hráčom, ale aj divákom, ktorí prišli povzbudiť, ďakujeme za príjemne strávený čas. Mgr. Drahomíra Danišová

Novinky

Kontakt

 • Základná škola P. J. Šafárika, Ul. Škultétyho 11 v Tornali
  Škultétyho 11, 982 01 Tornaľa
 • Mgr. Henrieta Balogová- riaditeľka školy
  Mobil: 0903 768 544- riaditeľka školy
  e-mail: riaditel.zstornala@gmail.com

  Mgr. Zuzana Mičková- zástupkyňa pre primárne vzdelávanie
  Mgr, Jana Straková- zástupkyňa pre nižšie sekundárne vzdelávanie
  Telefón: +421 x 047 5522367 zástupkyne riaditeľky školy

  Mgr. Daniela Scholtzová- výchovná poradkyňa
  Telefón: +421 x 047 5011264 výchovná poradkyňa

  Ľubica Gencsiová- vedúca školkej jedálne
  Telefón: +421 x 047 5011263 vedúca školskej jedálne
  e-mail: jedalen.zstornala@gmail.com

  Mária Balázsová- hospodárka školy
  +421 x 047 5524585 hospodárka, FAX

Fotogaléria