Pravidlá

správania sa žiakov

v jednotlivých triedach nájdete TU.

Okienko do minulosti

O tradíciách na GEMERI

sa môžete dozvedieť  TU.

Tvorivé okienko

Niektoré diela, ktoré spracoval  

Mgr. Július Húšťava

bývalý učiteľ na našej škole:

Z dejín Tornale

Kazašské rozprávky

Skutočné životné príbehy

OZNAM

Problém, ktorý môže ohroziť nielen naše okolie, ale aj nás. 

VYPAĽOVANIE TRÁVY – TO NIKDY NEROB!

informačný plagát nájdete TU.

Športová akadémia Mateja Tótha

Hlasujte za svoju školu a vyhrajte pre ňu DOBRÚ VEC.

Hlasovať môžete každý deň !!!

Hlasujte TU.

Viac informácií získate aj TU .

TLAČIVÁ

na stiahnutie nájdete TU.

Aktuálne úspechy našich žiakov

                     

Výsledky v šk. roku 2017/2018  nájdete TU. Aktuálne výsledky:

Okresné kolo - Hliadka mladých záchranárov

 2. miesto   družstvo starších žiakov  

 2. miesto   družstvo mladších žiakov   

 

                              Blahoželáme !

Výsledky umiestnenia a zapojenia našich žiakov v školskom roku 2016/2017  v rámci okresu Revúca na okresných a krajských súťažiach. Naša škola bola najúspešnejšia. Vyhodnotenie nájdete TU.

ZBER surovín na recykláciu

Zber PAPIERA už bol ukončený.

 

OZNAM pre deviatakov

Informácie o dňoch otvorených dverí na rôznych stredných školách nájdete TU.

OZNAM

Pokyny pre stravníkov školskej jedálne nájdete na zápisnom lístku alebo TU.

 

Vyhlasovanie z obedov je možné aj prostredníctvom e-mailu jedalen.zstornala@gmail.com

Ak si stravu platíte cez internet banking, tak v platbe do správy adresáta je nutné uviesť meno žiaka.

Percentá pre školu

Podporte aj našu školu

pri každom nákupe v partnerských e-shopoch.

Na stránke www.percentapreskolu.sk si  vyberte školu, ktorú chcete podporiť a pokračujte v nákupe priamo na stránke partnerského e-shopu.

              

Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner.

Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Sponzori našej školy

Vysokorýchlostné pripojenie k internetu sponzoruje:

Sponzor internetu

Ďakujeme všetkým sponzorom našej školy.

Ich zoznam nájdete TU.  

Narodeniny a meniny

Dnes (Piatok 22.6.2018)
Diana Kotová (V.A)
Zajtra (Sobota 23.6.2018)
Gabriel Gömbický (IX.A)
Pozajtra (Nedeľa 24.6.2018)
Marek Csapó (VI.A)
Ján Kiss (VII.A)

Piatok 22. 6. 2018

Piatok 22. 6. 2018
Počet návštev: 3885874

NOVINKY

 • 5. júna 2018 boli žiaci 6.ročníka na exkurzii v Botanickej záhrade v Košiciach. Botanická záhrada UPJŠ vznikla v roku 1950. Ročne ju navštívi okolo 50 tisíc návštevníkov. My sme sa so žiakmi šiesteho ročníka vybrali na pestrofarebnú prehliadku po botanickej záhrade, ktorá bola spojená s výstavou motýľov. Raz ročne tu môžeme navštíviť skleník s exotickými rastlinami, kde sa liahnu rôznofarebné motýle. Žiaci si motýle mohli odfotiť a dokonca zapojiť sa do súťaže o naj-fotografiu motýľov. Po prehliadke skleníkov sme sa vybrali navštíviť mini ZOO.Tu žiaci videli rôzne druhy zajacov, sliepky, papagáje atď. Botanická záhrada svoju osvetovú a kultúrnu činnosť realizuje prostredníctvom stálych expozícii, tematických výstav, otvorených dni, akciami k poznávaniu bioty a environmentálnými akciami k výchove, ochrane a tvorbe životného prostredia a zachovaniu trvalo udržateľného využívania biodiverzity.PaeDr. Jana Herczegová

 • 18. júna 2018 sa 4.A vybrala do školy v prírode. Prvý deň sa povozili na Čiernohorskej železničke. Navštívili aj skanzen Vydrovo. Ďalšie fotografie sprístupníme už čoskoro.

 • 13.júna sa žiaci 2.B a 3A triedy vybrali na školský výlet do Jablonova nad Turňou do Granária. Čakal ich deň plný rôznych aktivít a prekvapení. V skupinkách na 7 rôznych stanovištiach si vyskúšali svoje sily a zručnosti: hádzali loptou do suda, triafali obruče na jabloň, tancovali na pódiu ako superstar, skladali puzzle, vyrábali si mačičku na pamiatku, hrali sa a súžaťili s drevenými hračkami, učili sa piecť lokše a upiekli si i kakaovo-škoricové koláče na olovrant. Niet sa čomu čudovaž, že obed deťom chutil. A to ešte nebol koniec. Chvíľu sa pohrali na ihrisku, občerstvili sa nanukom, navštívili slimačí domček so škriatkom Jaskyniarikom a napokon ich navštívil slimáčik Krasko, ktorý dievčatá nazval tancujúcimi vílami (veď v tom oblečení tak aj vyzerali) a chlapcov pasoval za rytierov jablčného muštu (v rytierskom oblečení by ste ich ani nespoznali). Odniesli si o tom aj certifikát, aby im každý uveril a poniektorí si kúpili na pamiatku knižku (Rozprávky slimáčika Kraska), spoločenskú hru, hrnček, či inú maličkosť pre svojich blízkych. Bol to deň radosti a zábavy umocnený krásnym počasím, ústretovým personálom a milými animátormi.

 • Školské výlety sú už v plnom prúde. Trieda 1.B bola v údolí Manitou, ktoré sa nachádza v srdci prírody, pozdĺž Čermeľského potoka. Táto oblasť je súčasťou rekreačnej oblasti Alpinka pri Košiciach. Indiánske teepee vtiahli žiakov do atmosféry indiánskej dediny. V tvorivých dielňach si mohli vyrobiť vlastné indiánske predmety (lapače snov, indiánske oblečenie, náramky priateľstva, čelenky, …). Prevetrali svoje zručnosti aj v streľbe a lezení.

 • Exkurzie ŠKD sa zúčastnili aj žiaci 2.B. Boli na pri obci Bretka.

 • V dňoch 7. – 9. júna 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili zahraničnej exkurzie do Viedne. Prvou zastávkou bola výrobňa čokolády HAUSWIRTH v mestečku Kittsee. Cieľom tejto exkurzie bolo bližšie spoznať hlavné mesto Rakúska. Vo Viedni sme navštívili zámok Schönbrunn s prekrásnymi záhradami a fontánami. Niektorí si precvičili orientáciu v labyrinte. Potom sme prešli do Technického múzea, ktoré nie je klasickým typom múzea tak ako ho poznáme u nás. Na niekoľkých poschodiach ponúka množstvo interaktívnych exponátov na vyjadrenie rôznych zákonov fyziky a na pochopenie princípu fungovania mnohých zariadení okolo nás. Na druhý deň sme sa presunuli na námestie múzeí, kde sme navštívili Prírodovedné múzeum. Mohli sme tam vidieť veľa exponátov z rastlinnej i živočíšnej ríše. Žiakom sa páčili aj mikroskopické organizmy, ktoré mohli pozorovať aj voľným okom. Samozrejme ich zaujala aj zbierka dinosaurov z čias dávno minulých. Prešli sme historickým jadrom mesta a neobišli sme ani Štefánske námestie s dómom. Potom sme navštívili Klenotnicu v Hofburgu, kde boli vystavené korunovačné klenoty, rúcha mnohých cisárov. Tretí deň sme navštívili Dom mora, ktorý sídli v unikátnej desaťposchodovej budove. Vo veľkej nádrži na prízemí nás zaujalo akvárium so žralokmi a množstvo iných morských aj sladkovodných rýb.

 • Pre triedu 4.B bolo vyučovanie 4.- 8. júna veľmi zaujímavé. Bolo v škole v prírode na HEĽPE. Okrem učenia boli aj na viacerých výletoch. Povozili sa na Čiernohorskej železničke. Navštívili skanzen Vydrovo. Na Donovaloch zavítali do rozprávkovej krajiny HABAKUKY. Potom si urobili aj kurz vodičov na dopravnom ihrisku. Vo večerných hodinách sa zabávali a vyrobili si aj vlastné tričká. Na tento týždeň budú iste ešte dlho spomínať.

 • Séria Exkurzií ŠKD sa rozšírila aj o náučný chodník pri obci Bretka.

 • OLYMPIJSKÝ DEŇ sa uskutočnil 1. júna 2018. Prvou disciplínou bol Beh Olympijského dňa. Beh preto, lebo je to základný prejav aktívneho ľudského pohybu a zároveň je veľmi prospešný pre naše zdravie. Súťažili žiaci 1. až 9. ročníka a všetci, ktorí reprezentovali svoje triedy a zvládli túto disciplínu môžu byť na seba hrdí. BLAHOŽELÁME aj žiakom, ktorí získali za svoje výkony medaily.

 • Výstava motýľov v CVČ bola veľmi zaujímavá a poučná a páčila sa aj žiakom našej školy. Doobedu ju navštívili žiaci 5. - 9. ročníka a poobede si ju prezreli aj deti z ŠKD. Dozvedeli sa veľa nových informácií a prezreli si okolo 500 exemplárov – z Afriky, Ázie, Ameriky, Austrálie a Európy.

MILÍ  RODIČIA, PRIATELIA našej školy,

Chcete pomôcť zlepšiť podmienky na štúdium, školské aktivity alebo záujmovú činnosť Vášho dieťa?

Prispejte 2% z Vašej dane z príjmu na účet Rodičovského združenia pri ZŠ P. J. Šafárika v Tornali.

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%! 

Finančné prostriedky budú použité na:

 • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
 • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to TU.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola P. J. Šafárika, Ul. Škultétyho 11 v Tornali
  Škultétyho 11, 982 01 Tornaľa
 • Mgr. Henrieta Balogová- riaditeľka školy
  Mobil: 0903 768 544- riaditeľka školy
  e-mail: riaditel.zstornala@gmail.com

  Mgr. Zuzana Mičková- zástupkyňa pre primárne vzdelávanie
  Mgr, Jana Straková- zástupkyňa pre nižšie sekundárne vzdelávanie
  Telefón: +421 x 047 5522367 zástupkyne riaditeľky školy

  Mgr. Daniela Scholtzová- výchovná poradkyňa
  Telefón: +421 x 047 5011264 výchovná poradkyňa

  Ľubica Gencsiová- vedúca školkej jedálne
  Telefón: +421 x 047 5011263 vedúca školskej jedálne
  e-mail: jedalen.zstornala@gmail.com

  Mária Balázsová- hospodárka školy
  +421 x 047 5524585 hospodárka, FAX

Fotogaléria