Okienko do minulosti

Aj v máji sa môžete o ľudových zvykoch

dozvedieť  TU.

Tvorivé okienko

Niektoré diela, ktoré spracoval  

Mgr. Július Húšťava

bývalý učiteľ na našej škole:

Z dejín Tornale

Kazašské rozprávky

Skutočné životné príbehy

OZNAM

Problém, ktorý môže ohroziť nielen naše okolie, ale aj nás. 

VYPAĽOVANIE TRÁVY – TO NIKDY NEROB!

informačný plagát nájdete TU.

TLAČIVÁ

na stiahnutie nájdete TU.

Aktuálne úspechy našich žiakov

                     

Výsledky umiestnenia a zapojenia našich žiakov v školskom roku 2016/2017  v rámci okresu Revúca na okresných a krajských súťažiach. Naša škola bola najúspešnejšia. Vyhodnotenie nájdete TU.

Percentá pre školu

Podporte aj našu školu

pri každom nákupe v partnerských e-shopoch.

Na stránke www.percentapreskolu.sk si  vyberte školu, ktorú chcete podporiť a pokračujte v nákupe priamo na stránke partnerského e-shopu.

              

Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner.

Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Sponzori našej školy

Vysokorýchlostné pripojenie k internetu sponzoruje:

Sponzor internetu

Ďakujeme všetkým sponzorom našej školy.

Ich zoznam nájdete TU.  

Bleskové INTERVIEW so šéfkuchárom

  

Žiaci si vyskúšali prácu novinárov

a urobili s ním bleskové interview.

Pre viac informácií kliknite TU.

Celý rozhovor nájdete TU.

Narodeniny a meniny

Dnes (Sobota 19.8.2017)
Nina Tóthová (III.B)
Zajtra (Nedeľa 20.8.2017)
Dominika Haišmanová (VI.B)
Pozajtra (Pondelok 21.8.2017)
Samuel Ďuriška (IV.B)
Jana Palková (VII.B)
PaedDr. Jana Herczegová
Mgr. Jana Pučoková
Mgr. Jana Straková

OZNAM zo školskej jedálne

Vyhlasovanie z obedov je možné aj prostredníctvom e-mailu jedalen.zstornala@gmail.com

Ak si stravu platíte cez internet banking, tak v platbe do správy adresáta je nutné uviesť meno žiaka.

Aktuálne prebiehajúce projekty

na našej školy TU.

 

  

Novinky

 • Deväť rokov je v živote človeka iba jeho zlomok. Je to pomerne krátky úsek, ale aj napriek tomu je pre život človeka veľmi významný. Prežili na našej škole úžasných deväť rokov, ktoré sa nepochybne navždy vpíšu do ich pamäte, pretože za krátky čas získali nielen mnoho vedomostí, ktoré budú ďalej využívať, ale naučili sa tvoriť aj vzťahy, priateľstvá, dokážu si pomáhať, rešpektovať sa a mať sa radi. A tak sme 29.júna spoločne so žiakmi IX.A a IX.B prežili ich posledný deň na našej škole. Rozlúčili sme sa s nimi  a prajeme im do ďalšieho štúdia na stredných školách i do ďalšieho života len to najlepšie. wink

 • Žiaci 9.B triedy sa už tradične vybrali na  školský výlet na kúpaliskov Tornali.  Ako na správnom výlete nechýbali ani chvíle oddychu, zábavy, množstvo dobrôt a veľa kamarátov. smiley

 • V piatok 23. júna 2017  deti z I.B a ich mladší i starší súrodenci spolu s rodičmi išli na školské výlet na Vasas. Program bol bohatí. Oteckovia pripravili guláš, grilovačku, mamky desiatu a iné osviežujúce dobroty, pani učiteľka a pani vychovávateľka sa postarali o súťaže.

 • Žiaci 2.A a 2.B triedy sa vybrali na  školský výlet do ZOO v Košiciach. Okrem ZOO boli očarení aj DINOPARKOM. Ako na správnom výlete nechýbali ani chvíle oddychu. smiley

 • LEGO CITY výstavu si boli pozrieť s veľkým záujmom naši žiaci v CVČ. Výstavu zorganizovali spolu s miestnou firmou REGIOMAX. Na výstave sme mohli vidieť kreatívne výtvory detí, ale aj dospelých z nášho okolia. 

 • 22. júna 2017 sa šiestaci vybrali na školský výlet do Krpáčova. Je to rozsiahle turistické stredisko v pôvabnej podhorskej oblasti Horehronia v Nízkych Tatrách. V centre strediska je situovaná umelá vodná nádrž, kde mali prvú prestávku. Žiaci si opiekli špekačky a pochutnom obede sa vybrali na krátku túru do Národného Parku Nízke Tatry. Chvíle si spestrili športovými atrakciami.

 • Žiaci 8.-9. ročníka sa v termíne  20.-21. jún  2017 zúčastnili Exkurzie Krakow-Wielicka-Osvienčim. Prvou zastávkou bolo Kráľovské hlavné mesto Krakow. Je to po Varšave druhé najväčšie mesto Poľska postavené na obidvoch brehoch rieky Visly. Pozreli sme si staré mesto s komplexom stredovekých a renesančných budov. Žiaci videli Baziliku Nanebovzatia najsvätejšej Panny Márie, kostol sv.Vojtecha, renesančnú tržnicu Sukiennice, kde si nakúpili suveníry. Prezreli si aj zachovalú časť mestských hradieb a barbakán. Potom naša cesta smerovala do svetoznámej soľnej bane vo Wieliczke. Patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám v Poľsku. kamenná soľ sa tu ťažila už v 13. storočí. Len málokto vie, že sa soľ celé storočia považovala za biele zlato, fungovala dokonca ako platidlo, a preto bola pre Poľsko mimoriadne dôležitým exportným artiklom. Aj keď s ťažbou úplne neskončili, zostala už len akási symbolická. Táto svetoznáma soľná baňa bola v roku 1978 zapísaná do Prvého zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Na druhý deň sme pokračovali prehliadkou Kráľovského zámku na kopci Wawel. Potom nás autobus priviezol pred  bránu bývalého koncentračného tábora Osvienčim, ktorý v areáli poľských kasární v roku 1940 zriadili Nemci. Z obrázkov všeobecne známy nápis nad hlavnou bránou tábora „Arbeit macht frei“ zmrazil aj posledné úsmevy na našich tvárach. Prechádzajúc potom expozíciami v chladných tehlových barakoch, naše pocity tiesne a úzkosti boli ešte viac umocnené. V sklenených vitrínach, ako  nemí žalobcovia ľudskej zloby a nenávisti,  boli za sklom umiestnené stovky kufrov s menami väzňov, topánky, hrnce, detské oblečenie, hygienické potreby i haldy ostrihaných ľudských vlasov. Smútok a zdesenie sa dali priam krájať. Zastavili sme sa aj pri múre, kde dennodenne popravovali väzňov, či v plynových komorách s kremačnými pecami, ktoré boli svedkami mnohých tragédií. Druhú časť expozície tvorila dedinka Brezinka vzdialená 3 kilometre od Osvienčimu. Tu bola minulosť odrazu ešte bližšie. Polorozpadnuté baraky, chladné drevené postele väzňov, studené umyvárky,  jazierko, kde sypali popol väzňov i hrôzu naháňajúce kamenné latríny nenechali nikoho z nás na pochybách, že zločiny proti ľudskosti sú najstrašnejšími zločinmi.

 • Do galérie Účelové cvičenie OZO boli pridané fotografie.

  Teoretická časť účelového cvičenia pre žiakov nižšieho sekundárneho vzdelávania sa uskutočnila  31. mája 2017. Oživenie kurzu priniesli záchranári z FALC. Praktická časť kurzu sa uskutočnila 15. júna 2017. Deň sa začal nástupom na ihrisku školy, aby si žiaci precvičili zodpovedné správanie sa v mimoriadnej situácii. Po kontrole počtu žiakov sa žiaci primárneho vzdelávania presunuli na jednotlivé stanovištia v parku Zoltánka.

 • Žiaci 1. ročníka sa vybrali v ŠKD do Mojína. Sídli tu organizácia, ktorá má 29 ročné skúsenosti s chovom, výcvikom a predvádzaním dravých vtákov pre širokú verejnosť. Žiaci mohli vidieť  až 21 druhov dravých vtákov. Sokoliarske predvádzanie voľne lietajúcich dravcov je ukážkou ich letových schopností akrobacií, imitácia útokov, kde dosahujú niektoré z nich rýchlosť až 389 km/h. To uchvátilo každého žiaka a prehliadka bola doplnená o zaujímavé informácie. Potom nasledovali chvíle oddychu v príjemnom areáli.

 • Do galérie Škola v prírode boli pridané nové fotografie.

 • Do galérie Účelové cvičenie OZO boli pridané fotografie.

  Teoretická časť účelového cvičenia pre žiakov nižšieho sekundárneho vzdelávania sa uskutočnila  1. júna 2017. Pozostávala z rôznych tém napr. riešenie mimoriadnych udalostí, zdravotná príprava a pohyb a pobyt v prírode. Praktická časť kurzu sa uskutočnila 15. júna 2017. Deň sme začali nástupom na ihrisku školy, aby si žiaci precvičili zodpovedné správanie sa v mimoriadnej situácii. Po kontrole počtu žiakov sa žiaci presunuli na jednotlivé stanovištia. Žiaci sekundárneho vzdelávania mali tri stanovištia: zdravotnú prípravu viedla PaedDr. Herzcegová, prekážkovú dráhu zostavila Mgr. Čekanová a orientáciu v teréne zrealizoval Mgr. Dudra. Žiaci sa vyskúšali aj presun v teréne.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola P. J. Šafárika, Ul. Škultétyho 11 v Tornali
  Škultétyho 11, 982 01 Tornaľa
 • Mgr. Henrieta Balogová- riaditeľka školy
  Mobil: 0903 768 544- riaditeľka školy
  e-mail: riaditel.zstornala@gmail.com

  Mgr. Zuzana Mičková- zástupkyňa pre primárne vzdelávanie
  Mgr, Jana Straková- zástupkyňa pre nižšie sekundárne vzdelávanie
  Telefón: +421 x 047 5522367 zástupkyne riaditeľky školy

  Mgr. Daniela Scholtzová- výchovná poradkyňa
  Telefón: +421 x 047 5011264 výchovná poradkyňa

  Ľubica Gencsiová- vedúca školkej jedálne
  Telefón: +421 x 047 5011263 vedúca školskej jedálne
  e-mail: jedalen.zstornala@gmail.com

  Mária Balázsová- hospodárka školy
  +421 x 047 5524585 hospodárka, FAX

Fotogaléria