• Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Exkurzia: Botanická záhrada Košice

  5. júna 2018 boli žiaci 6.ročníka na exkurzii v Botanickej záhrade  v KošiciachBotanická záhrada UPJŠ vznikla v roku 1950. Ročne ju navštívi okolo 50 tisíc návštevníkov. My sme sa so žiakmi šiesteho ročníka vybrali na pestrofarebnú prehliadku po botanickej záhrade, ktorá bola spojená s výstavou motýľov. Raz ročne tu môžeme navštíviť skleník s exotickými rastlinami, kde sa liahnu rôznofarebné motýle. Žiaci si motýle mohli odfotiť a dokonca zapojiť sa do súťaže o naj-fotografiu motýľov. Po prehliadke skleníkov sme sa vybrali navštíviť mini ZOO.Tu žiaci videli rôzne druhy zajacov, sliepky, papagáje atď. Botanická záhrada  svoju osvetovú a kultúrnu činnosť realizuje prostredníctvom stálych expozícii, tematických výstav, otvorených dni, akciami k poznávaniu bioty a environmentálnými akciami k výchove, ochrane a tvorbe životného prostredia a zachovaniu trvalo udržateľného  využívania biodiverzity.PaeDr. Jana Herczegová

   

 • Škola v prírode

  18. júna 2018 sa 4.A vybrala do školy v prírode. Prvý deň sa povozili na Čiernohorskej železničke. Navštívili aj skanzen Vydrovo. Ďalšie fotografie sprístupníme už čoskoro.

 • Školské výlety

  13.júna sa žiaci 2.B a 3A triedy vybrali na školský výlet do Jablonova nad Turňou do Granária. Čakal ich deň plný rôznych aktivít a prekvapení. V skupinkách na 7 rôznych stanovištiach si vyskúšali svoje sily a zručnosti: hádzali loptou do suda, triafali obruče na jabloň, tancovali na pódiu ako superstar, skladali puzzle, vyrábali si mačičku na pamiatku, hrali sa a súžaťili s drevenými hračkami, učili sa piecť lokše a upiekli si i kakaovo-škoricové koláče na olovrant. Niet sa čomu čudovaž, že obed deťom chutil. A to ešte nebol koniec. Chvíľu sa pohrali na ihrisku, občerstvili sa nanukom, navštívili slimačí domček so škriatkom Jaskyniarikom a napokon ich navštívil slimáčik Krasko, ktorý dievčatá nazval tancujúcimi vílami (veď v tom oblečení tak aj vyzerali) a chlapcov pasoval za rytierov jablčného muštu (v rytierskom oblečení by ste ich ani nespoznali). Odniesli si o tom aj certifikát, aby im každý uveril a poniektorí si kúpili na pamiatku knižku (Rozprávky slimáčika Kraska), spoločenskú hru, hrnček, či inú maličkosť pre svojich blízkych. Bol to deň radosti a zábavy umocnený krásnym počasím, ústretovým personálom a milými animátormi.

 • Školské výlety

  Školské výlety sú už v plnom prúde. Trieda 1.B bola v údolí Manitou, ktoré sa nachádza v srdci prírody, pozdĺž Čermeľského potoka. Táto oblasť je súčasťou rekreačnej oblasti Alpinka pri Košiciach. Indiánske teepee vtiahli žiakov do atmosféry indiánskej dediny. V tvorivých dielňach si mohli vyrobiť  vlastné indiánske predmety (lapače snov, indiánske oblečenie, náramky priateľstva, čelenky, …). Prevetrali svoje zručnosti aj v streľbe a lezení.

 • Exkurzie ŠKD 

  Exkurzie ŠKD  sa zúčastnili aj žiaci 2.B. Boli na pri obci Bretka. 

 • Exkurzia Viedeň

  V dňoch 7. – 9. júna 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili zahraničnej exkurzie do Viedne. Prvou zastávkou bola výrobňa čokolády HAUSWIRTH v mestečku Kittsee. Cieľom tejto exkurzie bolo bližšie spoznať hlavné mesto Rakúska. Vo Viedni sme navštívili zámok Schönbrunn s prekrásnymi záhradami a fontánami. Niektorí si precvičili orientáciu v labyrinte. Potom sme prešli do Technického múzea, ktoré nie je klasickým typom múzea tak ako ho poznáme u nás. Na niekoľkých poschodiach ponúka množstvo interaktívnych exponátov na vyjadrenie rôznych zákonov fyziky a na pochopenie princípu fungovania mnohých zariadení okolo nás. Na druhý deň sme sa presunuli na námestie múzeí, kde sme navštívili Prírodovedné múzeum. Mohli sme tam vidieť veľa exponátov z rastlinnej i živočíšnej ríše. Žiakom sa páčili aj mikroskopické organizmy, ktoré mohli pozorovať aj voľným okom. Samozrejme ich zaujala aj zbierka dinosaurov z čias dávno minulých. Prešli sme historickým jadrom mesta  a neobišli sme ani Štefánske námestie s dómom. Potom sme navštívili Klenotnicu v Hofburgu, kde boli vystavené korunovačné klenoty, rúcha mnohých cisárov. Tretí deň sme navštívili Dom mora, ktorý sídli v unikátnej desaťposchodovej budove. Vo veľkej nádrži na prízemí nás zaujalo akvárium so žralokmi a množstvo iných morských aj sladkovodných rýb.

 • Škola v prírode HEĽPA

  Pre triedu 4.B bolo vyučovanie 4.- 8. júna veľmi zaujímavé. Bolo v škole v prírode na HEĽPEOkrem učenia boli aj na viacerých výletoch. Povozili sa na Čiernohorskej železničke. Navštívili skanzen Vydrovo. Na Donovaloch zavítali do rozprávkovej krajiny HABAKUKY. Potom si urobili aj kurz vodičov na dopravnom ihrisku. Vo večerných hodinách sa zabávali a vyrobili si aj vlastné tričká. Na tento týždeň budú iste ešte dlho spomínať.

 • 3.oddelenie ŠKD 

  Séria Exkurzií ŠKD sa rozšírila aj o náučný chodník pri obci Bretka. 

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • OLYMPIJSKÝ DEŇ

  OLYMPIJSKÝ DEŇ sa uskutočnil 1. júna 2018. Prvou disciplínou bol Beh Olympijského dňa. Beh preto, lebo je to základný prejav aktívneho ľudského pohybu a zároveň je veľmi prospešný pre naše zdravie. Súťažili žiaci 1. až 9. ročníka a všetci, ktorí reprezentovali svoje triedy a zvládli túto disciplínu môžu byť na seba hrdí. BLAHOŽELÁME aj žiakom, ktorí získali za svoje výkony medaily.

 • Výstava motýľov v CVČ

  Výstava motýľov v CVČ bola veľmi zaujímavá a poučná a páčila sa aj žiakom našej školy. Doobedu ju navštívili žiaci 5. - 9. ročníka a poobede si ju prezreli aj deti z ŠKD. Dozvedeli sa veľa nových informácií a prezreli si  okolo 500 exemplárov – z Afriky, Ázie, Ameriky, Austrálie a Európy. 

 • Súťaž:Hliadka mladých záchranárov

  BLAHOŽELÁME štvrtáčkam, ktoré v súťaži Hliadka mladých záchranárov získali druhé miesto.

 • Exkurzia na rodinnú farmu

  V stredu 30.mája navštívila pani vychovávateľka Gabriela Šimonová so žiakmi III. oddelenia ŠKD rodinnú farmu vo Vyšných Valiciach. Deti strávili príjemné popoludnie, ktoré si spestrili rôznymi atrakciami. 

 • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

  29. mája 2018 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry pre 6. a 7. ročník. 

 • Súťaž:Hliadka mladých záchranárov

  Blahoželáme deviatakom, ktorí v súťaži Hliadka mladých záchranárov získali 2. miesto.

 • Výchovný koncert v ZUŠ

  V utorok 29.mája sa žiaci 1. ročníka zúčastnili výchovného koncertu v ZUŠDeti sa oboznámili s prostredím v umeleckej škole. Vychutnali si atmosféru koncertu a vypočuli si skladby v prevedení žiakov z našej školy, ktorých sprevádzali ich učitelia. 

 • Exkurzia - Mojín

  V piatok 25.mája zorganizovali pani vychovávateľky Ľudmila Derdáková a Erika Győkérová so žiakmi I. a II. oddelenia ŠKD   zážitkovú enviromentálnu exkurziu do Mojína. Deti sa oboznámili so zvieratkami, dravcami, vo voľne žijúcom prostredí. Kŕmili kozy, pozorovali a vnímal celkovú atmosféru farmy. Pútavým rozprávaním pána farmára sa deti  dozvedeli ako žijú srny, daniele, ako loví výr skalný či myšiak hôrny. Na rozprávkovej lúke sa deti vyšantili a zahrali. Prešli sa po farebnom chodníku, pozreli sa  na okolie z výšky- z poľovníckeho posedu. Popoludnie zamerané na prírodovednú činnosť splnilo svoj cieľ.

 • Exkurzia Modrý Kameň-Halič

  24.mája sa žiaci piateho ročníka spoločne s niektorými žiakmi 6.B triedy a žiakmi, ktorí úspešne reprezentovali školu, vybrali na exkurziu do Múzea bábok, hračiek  a bábkarských kultúr v Modrom Kameni. Exkurzia bola doplnená o poľských partnerov z družobných škôl v Zbylitowskej Góre a Koszyciach Wielkich. Spoločne si tak vychutnali históriu hradu a jej majiteľov, históriu hračiek, oboznámili sa s bábkami marionetového, javajkového a maňuškového divadla. Výstava pod názvom „Dotkni sa stredoveku“ im umožnila naživo sa oboznámiť so stredovekom, mučiacimi nástrojmi, vyskúšať si brnenie, chytiť do rúk meče, šable, mali možnosť vidieť stredoveké stolovanie. Nechýbali podzemné chodby hradu využívané kedysi ako sklad potravín či vyhliadka z bašty, ktorá poskytovala impozantný výhľad na časť Novohradu. Jednotlivé expozície si žiaci prezerali po menších skupinách, aby si odniesli aj poznatky z výkladu sprievodcov. Poľskí žiaci sa po prehliadke pobrali naspäť do školy, kým ostatní účastníci pokračovali v poznávaní Novohradu, navštívili  nádvorie zámockého hotela v Haliči a krátku prestávku si urobili v Lučenci. Exkurzia splnila svoj cieľ, bola vhodným spestrením učiva literárnej výchovy či dejepisu.

 • Návšteva z Poľska

  22. mája sme privítali na našej škole hostí z Poľska hostí z Poľska slovanským zvykom - ponúkli sme im chlieb so soľou. Na privítaní vystúpili mažoretky.  Poobede ich dievčatá z folklórneho krúžku Šafáriček naučili tancovať fľaškový tanec. Ďalšou aktivitou boli tvorivé dielne, kde si mohli vyrobiť kreatívne tričká.  Na multifunkčnom ihrisku si žiaci zahrali futbal. Rodičia pre všetkých uvarili chutný guláš, ktorý sa podával v altánku. Nechýbalo ani veľmi obľúbené "vodné pólo", ktoré si všetci vychutnali.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola P. J. Šafárika, Ul. Škultétyho 11 v Tornali
  Škultétyho 11, 982 01 Tornaľa
 • Mgr. Henrieta Balogová- riaditeľka školy
  Mobil: 0903 768 544- riaditeľka školy
  e-mail: riaditel.zstornala@gmail.com

  Mgr. Zuzana Mičková- zástupkyňa pre primárne vzdelávanie
  Mgr, Jana Straková- zástupkyňa pre nižšie sekundárne vzdelávanie
  Telefón: +421 x 047 5522367 zástupkyne riaditeľky školy

  Mgr. Daniela Scholtzová- výchovná poradkyňa
  Telefón: +421 x 047 5011264 výchovná poradkyňa

  Ľubica Gencsiová- vedúca školkej jedálne
  Telefón: +421 x 047 5011263 vedúca školskej jedálne
  e-mail: jedalen.zstornala@gmail.com

  Mária Balázsová- hospodárka školy
  +421 x 047 5524585 hospodárka, FAX

Fotogaléria