• Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Záver šk.roka 2017/2018

  Školský rok 2017/2018 máme úspešne zvládnutý.

 • Rozlúčka s deviatakmi

  Deväť rokov je v živote človeka iba jeho zlomok. Je to pomerne krátky úsek, ale aj napriek tomu je pre život človeka veľmi významný. Prežili na našej škole úžasných deväť rokov, ktoré sa nepochybne navždy vpíšu do ich pamäte, pretože za krátky čas získali nielen mnoho vedomostí, ktoré budú ďalej využívať, ale naučili sa tvoriť aj vzťahy, priateľstvá, dokážu si pomáhať, rešpektovať sa a mať sa radi. A tak sme 28.júna spoločne so žiakmi IX.A a IX.B prežili ich posledný deň na našej škole. Rozlúčili sme sa  s nimi  a prajeme im do ďalšieho štúdia na stredných školách i do ďalšieho života len to najlepšie. 

 • Školské výlety

  Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 3.B na Donovaly. Tento týždeň boli aj na výlete vláčikom vo Fiľakove spolu s triedou 3.A.

 • Školské výlety

  Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 2.A.

 • I.B: Fotoalbum

   Trieda 1.B využila dnešné lúče slnka a prevetrala svoje bicykle. Vidieť, že sa zodpovedne pripravujú na prázdniny. Poobede v ŠKD si zas s pani vychovávateľkou Ľudmilou Derdákovou vychutnali zmrzlinu.

 • Školské výlety

  Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu tried 5.A a 5.B. Žiakom sa otvorila brána do sveta dospelých a sami sa ocitli na mieste rôznych povolaní. Mali možnosť nazrieť do zákulisia profesií, odskúšať si viaceré konkrétne povolania a prakticky sa oboznámiť s rôznymi profesiami. Prostredníctvom hry sa dostali napríklad do rolí kuchárov, predavačov v drogérii, zdravotného personálu, ktorí sa starajú o chorých ľudí. Nechýbali ani remeslá ako pokrývač striech či murár. Pracovníci logistiky sa mohli zaoberať tým, ako funguje zasielanie listov a balíčkov, od ich podania až po doručovanie. Energetici zasa mohli sledovať ako fungujú rozvody elektrickej energie. Triedne učiteľky Mgr. Drahomíra Danišová a Mgr. Enikő Polgáriová veria, že výstava podporila u detí záujem o ich budúce uplatnenie v perspektívnych profesiách.

 • Exkurzie ŠKD 

  Do galérie Exkurzie ŠKD  boli pridané fotografie z exkurzie v Slovenksom krase. Na exkurzii boli triedy 3.A a 3.B.

 • Školské výlety

  Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 7.A.

 • Moderná gymnastika

  Moderná gymnastika je jedným z krásnych, estetických a umelecky náročných športov. Zaraďujeme ju medzi športy koordinačno-estetické. Kombinuje prvky baletu, gymnastiky, divadelného tanca a akrobacie a to s náčiním, tak bez neho. Náčiním sa rozumie stuha, obruč, lopta, kužele, švihadlo. Výkon obsahuje vysoký počet pohybových štruktúr, väčšinou necyklických, náročných na nervovo-svalovú koordináciu, ktoré majú rozdielny charakter a sú vykonávané v maximálnom rozsahu. Pohyb je vykonávaný v súlade s hudbou a kontaktu s náčiním. Moderná gymnastika sa stala olympijským športom v roku 1984. Dievčatá našej školy - CELINA BENICKA, MICHAELA CABANOVÁ, SEJLA ÍRISZ KÓŠIKOVÁ, JANA PALKOVÁ, MARTINA KIŇOVÁ, RÉKA JANKÓOVÁ, BIANKA ŠÁLEKOVÁ a LAURA KOVÁČIKOVÁ pod vedením Mgr. Marianny Čekanovej reprezentovali našu školu na oslavách obce Lenka. Gymnastickými zostavami bez náčinia a s náčiním - stuhami, obručami a loptou predviedli svoje majstrovstvo a obohatili tak program tejto udalosti.

 • Školské výlety

  Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 9.A.

 • Školské výlety

  Do galérie Školské výlety boli pridané fotografie z výletu triedy 4.B.

 • Exkurzia: Botanická záhrada Košice

  Exkurzia: Botanická záhrada Košice

  5. júna 2018 boli žiaci 6.ročníka na exkurzii v Botanickej záhrade  v KošiciachBotanická záhrada UPJŠ vznikla v roku 1950. Ročne ju navštívi okolo 50 tisíc návštevníkov. My sme sa so žiakmi šiesteho ročníka vybrali na pestrofarebnú prehliadku po botanickej záhrade, ktorá bola spojená s výstavou motýľov. Raz ročne tu môžeme navštíviť skleník s exotickými rastlinami, kde sa liahnu rôznofarebné motýle. Žiaci si motýle mohli odfotiť a dokonca zapojiť sa do súťaže o naj-fotografiu motýľov. Po prehliadke skleníkov sme sa vybrali navštíviť mini ZOO.Tu žiaci videli rôzne druhy zajacov, sliepky, papagáje atď. Botanická záhrada  svoju osvetovú a kultúrnu činnosť realizuje prostredníctvom stálych expozícii, tematických výstav, otvorených dni, akciami k poznávaniu bioty a environmentálnými akciami k výchove, ochrane a tvorbe životného prostredia a zachovaniu trvalo udržateľného  využívania biodiverzity.PaeDr. Jana Herczegová

   

 • Škola v prírode

  18. júna 2018 sa 4.A vybrala do školy v prírode. Prvý deň sa povozili na Čiernohorskej železničke. Navštívili aj skanzen Vydrovo. Ďalšie fotografie sprístupníme už čoskoro.

 • Školské výlety

  13.júna sa žiaci 2.B a 3A triedy vybrali na školský výlet do Jablonova nad Turňou do Granária. Čakal ich deň plný rôznych aktivít a prekvapení. V skupinkách na 7 rôznych stanovištiach si vyskúšali svoje sily a zručnosti: hádzali loptou do suda, triafali obruče na jabloň, tancovali na pódiu ako superstar, skladali puzzle, vyrábali si mačičku na pamiatku, hrali sa a súžaťili s drevenými hračkami, učili sa piecť lokše a upiekli si i kakaovo-škoricové koláče na olovrant. Niet sa čomu čudovaž, že obed deťom chutil. A to ešte nebol koniec. Chvíľu sa pohrali na ihrisku, občerstvili sa nanukom, navštívili slimačí domček so škriatkom Jaskyniarikom a napokon ich navštívil slimáčik Krasko, ktorý dievčatá nazval tancujúcimi vílami (veď v tom oblečení tak aj vyzerali) a chlapcov pasoval za rytierov jablčného muštu (v rytierskom oblečení by ste ich ani nespoznali). Odniesli si o tom aj certifikát, aby im každý uveril a poniektorí si kúpili na pamiatku knižku (Rozprávky slimáčika Kraska), spoločenskú hru, hrnček, či inú maličkosť pre svojich blízkych. Bol to deň radosti a zábavy umocnený krásnym počasím, ústretovým personálom a milými animátormi.

 • Školské výlety

  Školské výlety sú už v plnom prúde. Trieda 1.B bola v údolí Manitou, ktoré sa nachádza v srdci prírody, pozdĺž Čermeľského potoka. Táto oblasť je súčasťou rekreačnej oblasti Alpinka pri Košiciach. Indiánske teepee vtiahli žiakov do atmosféry indiánskej dediny. V tvorivých dielňach si mohli vyrobiť  vlastné indiánske predmety (lapače snov, indiánske oblečenie, náramky priateľstva, čelenky, …). Prevetrali svoje zručnosti aj v streľbe a lezení.

 • Exkurzie ŠKD 

  Exkurzie ŠKD  sa zúčastnili aj žiaci 2.B. Boli na pri obci Bretka. 

 • Exkurzia Viedeň

  V dňoch 7. – 9. júna 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili zahraničnej exkurzie do Viedne. Prvou zastávkou bola výrobňa čokolády HAUSWIRTH v mestečku Kittsee. Cieľom tejto exkurzie bolo bližšie spoznať hlavné mesto Rakúska. Vo Viedni sme navštívili zámok Schönbrunn s prekrásnymi záhradami a fontánami. Niektorí si precvičili orientáciu v labyrinte. Potom sme prešli do Technického múzea, ktoré nie je klasickým typom múzea tak ako ho poznáme u nás. Na niekoľkých poschodiach ponúka množstvo interaktívnych exponátov na vyjadrenie rôznych zákonov fyziky a na pochopenie princípu fungovania mnohých zariadení okolo nás. Na druhý deň sme sa presunuli na námestie múzeí, kde sme navštívili Prírodovedné múzeum. Mohli sme tam vidieť veľa exponátov z rastlinnej i živočíšnej ríše. Žiakom sa páčili aj mikroskopické organizmy, ktoré mohli pozorovať aj voľným okom. Samozrejme ich zaujala aj zbierka dinosaurov z čias dávno minulých. Prešli sme historickým jadrom mesta  a neobišli sme ani Štefánske námestie s dómom. Potom sme navštívili Klenotnicu v Hofburgu, kde boli vystavené korunovačné klenoty, rúcha mnohých cisárov. Tretí deň sme navštívili Dom mora, ktorý sídli v unikátnej desaťposchodovej budove. Vo veľkej nádrži na prízemí nás zaujalo akvárium so žralokmi a množstvo iných morských aj sladkovodných rýb.

 • Škola v prírode HEĽPA

  Pre triedu 4.B bolo vyučovanie 4.- 8. júna veľmi zaujímavé. Bolo v škole v prírode na HEĽPEOkrem učenia boli aj na viacerých výletoch. Povozili sa na Čiernohorskej železničke. Navštívili skanzen Vydrovo. Na Donovaloch zavítali do rozprávkovej krajiny HABAKUKY. Potom si urobili aj kurz vodičov na dopravnom ihrisku. Vo večerných hodinách sa zabávali a vyrobili si aj vlastné tričká. Na tento týždeň budú iste ešte dlho spomínať.

 • 3.oddelenie ŠKD 

  Séria Exkurzií ŠKD sa rozšírila aj o náučný chodník pri obci Bretka. 

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola P. J. Šafárika, Ul. Škultétyho 11 v Tornali
  Škultétyho 11, 982 01 Tornaľa
 • Mgr. Henrieta Balogová- riaditeľka školy
  Mobil: 0903 768 544- riaditeľka školy
  e-mail: riaditel.zstornala@gmail.com

  Mgr. Zuzana Mičková- zástupkyňa pre primárne vzdelávanie
  Mgr, Jana Straková- zástupkyňa pre nižšie sekundárne vzdelávanie
  Telefón: +421 x 047 5522367 zástupkyne riaditeľky školy

  Mgr. Daniela Scholtzová- výchovná poradkyňa
  Telefón: +421 x 047 5011264 výchovná poradkyňa

  Ľubica Gencsiová- vedúca školkej jedálne
  Telefón: +421 x 047 5011263 vedúca školskej jedálne
  e-mail: jedalen.zstornala@gmail.com

  Mária Balázsová- hospodárka školy
  +421 x 047 5524585 hospodárka, FAX

Fotogaléria