• Basketbalový turnaj chlapcov

  Žiacky parlament každoročne pomáha pri organizácii rôznych športových aktivít mimo vyučovania. V decembri sa väčšinou organizujú basketbalové turnaje  a nebolo to inak ani tento rok. Za turnaj chlapcov boli zodpovední ôsmaci zo žiackeho parlamentu: Bianka Bussányiová a Zsolt Antal (8.A). Bianka merala čas a pomáhala aj pri zapisovaní výsledkov. Dôležitú úlohu mal aj  Zsolt, ktorý pripravil návrhy plagátov a diplomov. Na turnaji mal aj úlohu fotografa. Vo vzájomných zápasoch, ktoré boli veľmi napínavé nakoniec najviac bodov získali chlapci z 8.A – s názvom The BEASTS. Druhé miesto získalo družstvo mix 9.AB  – s názvom POWER a tretie družstvo 9.A triedy –  s názvom BASKETBALL. Veľkú pochvalu si zaslúži aj družstvo 8.B a šiestaci (s názvom WOLF KINGS), ktorí nevedeli zostaviť dva tímy ale rozdelili sa do dvoch menších a zahrali si proti sebe dva zápasy. Všetci boli odmenení okrem dobrého pocitu aj diplomom. Všetkým zúčastneným tímom srdečne blahoželáme, pretože na ich hru bola radosť pozerať sa. Ocenili to aj ich spolužiaci, ktorí ich prišli podporiť. Na tejto akcii však nešlo vôbec o víťaza, ale o to, aby sme sa stretli a zahrali si basketbal. Celé podujatie sa nieslo v príjemnom predvianočnom duchu. Aj diváci, ktorí prišli spolužiakov povzbudiť boli disciplinovaní. Preto všetkým hráčom, ale aj divákom, ktorí prišli povzbudiť, ďakujeme za príjemne strávený čas. Mgr. Drahomíra Danišová

 • Vianočné tvorivé dielne

  Vianočné tvorivé dielne príjemne spestrili popoludnie rodičov a žiakov.

 • Mikuláš

  Mikuláš prináša do domu radosť a pocit očakávania a každoročne zavíta aj do nášho mesta a aj do školy. Žiaci z V. a VI. oddelenia ŠKD so svojimi pani vychovávateľkami p. Šimonovou a Katonovou si pre neho pripravili milý program a dostali aj sladké darčeky. Poobede bol rozsvietený aj vianočný stromček.

 • Súťaže

  Súťaže na škole pokrečujú aj v decembri. Žiaci si preverili vedomosti z anglického jazyka. Na okresnú súťaž postupujú Anna Nagyová 8.A  a Sebastián Tóth  7.B . BLAHOŽELÁME.

 • Akcie ŠKD

  Popoludní 7. decembra 2018 sa pod vedením pani vychovávateľky Ľudmily Derdákovej uskutočnilo športové popoludnie v našej telocvični.Na  MIKULÁŠSKE CVIČENIE pozvala všetky oddelenia ŠKD. Deti mali možnosť zacvičiť si  pri hudbe, zatancovať v kruhu. Na spestrenie popoludnia si pani vychovávateľka pripravila súťaže v zmiešaných družstvách. Deti preukázali nadšenie z pohybu, súťaživosť a čestnosť pri súťažiach. Veríme, že v blízkej budúcnosti si túto športovú akciu zopakujeme. Pani vychovávateľka ďakuje za spoluprácu žiakovi Zsolt Antal, ktorý jej pomohol s technickým zariadením.

 • December na našej škole

  December prichádza a prípravy na VIANOCE sú v našej škole už v plnom prúde. Suterén školy vyzdobila pani učiteľka Danišová so šikovnými žiakmi z parlamentu.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Burza stredných škôl

  V jedálni našej školy sa uskutočnila  Burza stredných škôlRodičia a žiaci 8. - 9. ročníka sa tak mohli dozvedieť užitočné informácie o kritériách prijímacieho konania, podmienkach prijatia na SŠ, aktivitách a možnostiach ubytovania na SŠ. Všetky svoje otázky mohli individuálne konzultovať so zástupcami jednotlivých stredných škôl. Teší nás záujem o danú akciu zo strany rodičov, žiakov a aj SŠ. Všetci tu strávili príjemné popoludnie na našej škole.

 • Technická olympiáda

  Súťaže na škole pokračujú a v Detve získali naši žiaci skvelé 2. miesto v oboch kategóriách. V kategórii A zvíťatili Zsolt Antal a Zoltán Földi z 8.A a v kategórii B vyhrala Sofia Horváthová z 7.A. BLAHOŽELÁME!

 • Okresné kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  Súťaže na škole pokračujú a v Revúcej získala naša žiačka skvelé 3. miesto. BLAHOŽELÁME!

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Boj proti AIDS

  Prvý decembrový deň je už od roku 1988 na celom svete venovaný boju proti AIDS. Jeho cieľom je upozorňovať ľudí na problém AIDS, zlepšiť ich vedomosti o tejto chorobe, jej šírení a najmä prevencii. AIDS sa na svete objavilo v roku 1981, na Slovensku bol prvý prípad zaznamenaný v roku 1985. V súčasnosti je najviac HIV pozitívnych v Afrike, juhovýchodnej a východnej Ázii a v Latinskej Amerike. Slovensko patrí medzi krajiny s nízkym počtom HIV pozitívnych. Symbolom svetového dňa proti AIDS je červená stužka. Je to symbol solidarity s ľuďmi žijúcimi s HIV alebo AIDS. Červená stužka je značkou pre upevňovanie povedomia o HIV a AIDS medzi ľuďmi. Stužku navrhli členovia dobročinnej organizácie Visual AIDS v New Yorku v roku 1991 ako spomienku na tých, ktorí už tejto chorobe podľahli. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života.  Aj tento rok si žiačky deviateho ročníka pripravili prezentácie na tému Svetový deň boja proti AIDS – červené stužky pre mladších spolužiakov. 

 • Plavecký výcvik

  Žiaci 6. ročníka sa 19.-23. novembra 2018 zažili netradičný týždeň plný pohybu na plaveckom výcvikuKurz sa konal v Mestskej plavárni v Rimavskej Sobote v doobedňajších hodinách. Niektoré deti prekonali svoj strach z voda a dostali  základy plávania pod vedením Mgr. Ľubky Kiššimonovej. Ostatní sa zdokonalili v rôznych plaveckých štýloch - prsia, znak či kraul pod vedením Mgr. Marianny Čekanovej a Mgr. Drahomíry Danišovej. Ako sa im darilo a koľko zábavy pri tom zažili najlepšie dokumentujú zábery vo fotogalérii.

 • Súťaže na škole

  20. novembra žiačky reprezentovali našu školu v okresnom kole v basketbaleBlahoželáme žiačkam Lea Hubayová, Patrícia Suchá, Szabina Szabariová, Veronika Pazderová, Dominika Kráľovičová, Vladimíra Turisová, Vivien Agócsová a Bianka Šáleková, ktoré získali skvelé 2. miesto.

   

 • Súťaže na škole

  V novembri žiaci reprezentovali našu školu v basketbaleBlahoželáme žiakom Peter Šálek, Adrián Kočiš, Dominok Tamáš, Norbert Špánik, Michal Daniš, Dávid Pál, Daniel Ikri a Ladislav Kovács, ktorí získali 3. miesto na okresnom kole v Revúcej.

 • Súťaže - Technická olympiáda

  Na škole už začali prebiehať rôzne súťaže. V októbri sa žiaci zapojili do školského kola technickej olympiádyktorá svojím obsahom motivuje žiakov k tvorivej činnosti a produkty niektorých žiakov boli ozaj vydarené. Blahoželáme žiakom Zoltán Földi 8.A, Zsolt Antal 8.A a Sofia Horváthová 7.A, že postúpili do okresného kola.

 • Deň ľudových tradícií

  29. októbra 2018 a na našej škole uskutočnil Deň ľudových tradícií, ktorí bol organizovaný v spolupráci s Maticou slovenskou. Žiakom sme sa snažili priblížiť ľudové tradície a zvyklosti z nášho regiónu. Žiaci mohli vidieť rezbárstvo, výrobu píšťaliek, fujár a gájd, včelárstvo, pastierske biče, výrobky zo šúpolia, miniatúrne kroje z rôznych regiónov, hačkovanie a vyšívanie. Okrem toho si vyskúšali výrobu handrových bábik, bábik zo šúpolia, vyrábali koberce a aj varili chutné jedlá z bryndze. Žiaci sa venovali aj ľudovej slovestnosti, vyrábali krásne vence, korbáčov a maľovali ľudové ornamenty.  Chceli by sme sa poďakovať predsedníčke miestneho výboru Matice slovenskej  pani Bencsovej a riaditeľke domu Matice slovenskej Rimavská Sobota PaedDr. Ingride Šulkovej, ktoré nám pomohli zorganizovať tento výnimočný deň.

 • Akcie ŠKD a primárneho vzdelávania

  Žiaci z 3.oddelenia využili priaznivý vietor a spolu s rodičmi prevetrali svoje šarkany za školou. Výskot veselých detí sa ozýval okolo školy a šarkany lietali ozaj vysoko. V galérii  Akcie ŠKD  boli pridané fotografie.

 • Akcie ŠKD a primárneho vzdelávania

  Do galérie Akcie ŠKD a primárneho vzdelávania boli pridané fotografie z triedy 1.B, kde vyrábali dekorácie z jesenných plodov.

 • Naj tekvica 2018

  Tekvice vyrezávame na škole už ôsmy rok. Na Slovensku sa robili strašidlá z tekvíc s horiacimi sviečkami vo vnútri už od stredoveku. Kým v súčasnosti slúžia hlavne ako dekorácia, kedysi chodili s tekvicovými lampášmi mládenci, ktorí tak strašili dievčatá. Novinkou tento rok boli aj jesenné dekorácie. Vytvorili sa krásne kapustové hlavy, figúrky z gaštanov, zaujímaví ježkovia, figúrky z lístia, ale aj svietniky. Najviac hlasov ste dali a titul NAJ TEKVICA 2018 získala tekvica s číslom 100, 2. miesto získala tekvica č. 83, 3. miesto tekvica č. 45. Akcia sa opäť vydarila aj vďaka spolupráci s rodičmi, ktorí sa pri vyrezávaní tekvíc opäť prekonávali. Ďakujeme

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola P. J. Šafárika, Ul. Škultétyho 11 v Tornali
  Škultétyho 11, 982 01 Tornaľa
 • Mgr. Henrieta Balogová- riaditeľka školy
  Mobil: 0903 768 544- riaditeľka školy
  e-mail: riaditel.zstornala@gmail.com

  Mgr. Zuzana Mičková- zástupkyňa pre primárne vzdelávanie
  Mgr, Jana Straková- zástupkyňa pre nižšie sekundárne vzdelávanie
  Telefón: +421 x 047 5522367 zástupkyne riaditeľky školy

  Mgr. Daniela Scholtzová- výchovná poradkyňa
  Telefón: +421 x 047 5011264 výchovná poradkyňa

  Ľubica Gencsiová- vedúca školkej jedálne
  Telefón: +421 x 047 5011263 vedúca školskej jedálne
  e-mail: jedalen.zstornala@gmail.com

  Mária Balázsová- hospodárka školy
  +421 x 047 5524585 hospodárka, FAX

Fotogaléria